قیمت ورق کامپوزیت کناف در بازار


کامپوزیت معمولا متشکل از دو یا چند ماده مجزا که از سطح مشترکی برخوردار می باشند تشکیل می شوند که شامل دو فاز زمینه ماتریکس و فاز تقویت کننده ها می باشند ورق کامپوزیت کناف  از نماهای پرطرفدار می باشد که زیبایی و شکل ظاهری خاصی به ساختمان ها می دهد  و در بین مصالح ساختمانی از جمله مصالحی می باشد که به دلیل استفاده زیاد از آن در سطح گسترده مورد استفاده قرار می گیرد

قیمت ورق کامپوزیت کناف در بازار

نگاهی به صنعت ورق کامپوزیت

وکامپوزیت ها که معمولا از دو فاز مختلفی که اعم از ماتریکس و فاز تقویت کننده تشکیل می شوند که بخش ماتریکس با احاطه کردن تقویت کننده در محل نسبی قرار می دهند  که در این صورت تقویت کننده باعث بهبود خواص مکانیکی ساختار کامپوزیت ها می شود بنابراین بیشتر مواد طبیعی و مصنوعی که موجود هستند نوعی از میکرو کامپوزیت می باشند و از خواص متمایز آن ها پراکندگی مناسب فازا هست که به وجود می آید و همچنین اگر از دیدگاه زیستی به موضوع بررسی کامپوزیت ها بپردازیم معمولا به دو دسته مختلف اعم از طبیعی و مصنوعی دسته بندی می شوند از امثال برای کامپوزیت های طبیعی استخوان و ماهیچه می باشند و همچنین برای کامپوزیت های مصنوعی که عمدتا در دست توانای بشر ساخته می شوند از نظر فاز زمینه به سه دسته تقسیم می شوند و از نظر فاز تقویت کننده نیز به دو دسته مختلف تقسیم می شوند.

مراحل ساخت ورق کامپوزیت کناف

مراحل ساخت ورق کامپوزیت کناف اگر بخواهیم مراحل ساخت ورق کامپوزیت را در نظر بگیریم به روش های مختلفی تبدیل می شود که به ترتیب عبارتند از :

  • روش اول ثابت

در این روش ورق‌های کامپوزیت پس از برش و شیار به صورت ثابت با پیچ یا پرچ بر روی زیر سازی آلومینیومی یا آهنی متصل شده که مراحل نصب آن از سرعت بالایی بر خوردار است. در بین فاصله ورق‌های نصب شده جهت ایجاد نمایی زیبا‌تر و ضد آب شدن نما از تسمه‌ای از جنس ورق و چسب‌های پلی اورتان که دوام بسیار بالایی نسبت به چسب و لاستیک سیلیکونی دارد استفاده می‌گردد. در روش ثابت می‌توان از دو نوع زیرسازی آهنی و آلومینیومی بهره گرفت.

در این سیستم جهت اجرای کمربندی‌های اصلی زیر سازی از پروفیل‌های آهنی با مقطع مشخص و متناسب با ابعاد ساختمان و طرح مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین جهت ساخت شبکه‌ای از آکس بندی‌های افقی و عمودی متصل به کمربندی که محل نصب ورق‌های کامپوزیت و یا نمای شیشه را مشخص می‌کنند نیز از پروفیل‌های آهنی مشابه استفاده می‌گردد.

  •  روش ریلی :

در این روش، ورق‌ها با استفاده از شیارهای تعبیه شده، بصورت ریلی بر روی پروفیل‌های مخصوص آلومینیومی نصب می‌گردند. در این حالت بدلیل عدم استفاده از پیچ یا پرچ، سرعت کار بالا بوده، امکان جدا سازی و تعویض هر یک از قطعات بطور جداگانه وجود داشته و همچنین به دلیل کاربرد پروفیل‌های ناودانی شکل آلومینیومی، دیگر نیازی به آب بندی نما وجود ندارد.

در این روش پس از اجرای کمربندی‌های آهنی جهت شکل گرفتن ساختار زیر سازی، نبشی‌های آهنی با مشخصه سوراخ لوبیایی روی کمربندی‌ها مطابق با آکس بندی ارائه شده در نقشه‌های اجرایی، نصب می‌گردند. در مرحله بعد، ناودانی‌های ریلی آلومینیومی با مقطع مشخص در آکس نبشی‌های آهنی بوسیله براکت‌های آلومینیومی با دو سوراخ لوبیایی به زیر سازی متصل می‌شوند. در این روش همانند روش ثابت آلومینیومی جهت جلوگیری از خوردگی بین آهن و آلومینیوم از لاستیک دی الکتریکال بین لامل آلومینیومی و نبشی آهنی استفاده می‌گردد.

  •   روش :

مانند روش فیکس بوده با این تفاوت که ورق‌ها کاست نخواهد شد و بلافاصله بعد از برش در پروفیل‌های مخصوص H شکل و L شکل قرار می‌گیرند.

از مزایای این روش به سرعت اجرای بالا و تمیزی اجرا و هزینه کمتر می‌توان اشاره کرد. معایب این روش، عدم آب بندی ۱۰۰ درصد و همچنین عدم امکان تعویض پانل در صورتی که لازم به تعویض باشد و در صورتی که پانل‌ها به ابعاد بزرگ اجرا شود موجب تغییر شکل ورق و ایجاد سر و صدا در هنگام باد و بارندگی خواهد بود

سیستم ثابت با زیر سازی آلومینیومی (فیکس ریلینگ):
در این روش جهت جلوگیری از خوردگی بین آهن و آلومینیوم از زیر سازی آلومینیومی استفاده می‌گردد. این سیستم دارای قابلیت رگلاژ کامل نسبت به روش ثابت آهن و همچنین به علت استفاده از آلومینیوم، سازه سبک‌تر نسبت به روش ثابت آهن می‌باشد. آب بندی در این سیستم با تسمه از جنس ورق در ژوئن‌های عمودی و دو لب برگشت در ژوئن‌های افقی صورت می‌پذیر

طراحی مدرن ورق کامپوزیت کناف

طراحی مدرن ورق کامپوزیت کناف در طراحی مدرن به صورت کامپوزیت کناف که یک سیستم یک پارچه و بدون مرز می باشد که از صفحات روکش دار گچی عمدتا مخصوص ساخت ورق کناف می باشند به زیرسازی فولادی که به همراه سقف بتنی به هم وصل شده اند متصل می شوند و در بحث اجرا از انواع طرح های مختلف کناف پیچیده با قوس و انحنای زیاد برخوردار هستند.

سقف کناف یک سیستم یکپارچه و بدون درز است. برای اجرای سقف کاذب کناف صفحات روکش دار گچی ( مخصوص کناف سقف ) به زیرسازی فولادی که خود به سقف بتنی اصلی متصل میباشد پیچ میشود. ساختار کناف سقف از نظر معماری بسیار منعطف است و قابلیت اجرای انواع طرح کناف پیچیده با قوس و انحنای زیاد را دارا میباشد.

بطور کلی کناف سقف در ساختمان به دو دلیل اجرا میشود: ۱- به عنوان سقف کاذب برای پوشاندن تاسیسات ساختمان ۲- زیباسازی محیط و نورپردازی. معمولاً در ساختمان های ایران تاسیسات ساختمان مثل لوله های آب و برق از کف ساختمان عبور میکند و عمده استفاده کناف سقف در ایران برای زیباسازی محیط و مخصوصاً نورپردازی آن است. معمولاً در نورپردازی سقف کناف از شلنگی و هالوژن استفاده میشود.

انواع سقف کناف را میتوان به دو دسته کلی سقف برای محیط های داخلی و خارجی تقسیم کرد. با توجه به محیطی که سقف در آنجا اجرا خواهد شد باید پانل متناسب را انتخاب کرد. به عنوان مثال در شرایطی که سقف کناف در وردودی لابی ساختمان یا سقف تراس بخواهد استفاده شود از صفحات دارای عایق رطوبتی یا اصطلاحاً MR باید استفاده کرد.

قیمت ورق کامپوزیت کناف در بازار تهران

قیمت ورق کامپوزیت کناف در بازار تهران در بحث قیمت ورق کامپوزیت در بخش اول وزن کامپوزیت ها در هر متر مربع مورد بررسی قرار می گیرد که معمولا در هر متر مربع دارای وزنی چون 3.5 تا 5 کیلوگرم را در بر دارند که برای استفاده در نما ها از آن ها استفاده می شود و در فروش ورق کامپوزیت  و فروش ورق کناف، به دلیل کم بودن وزن مورد نظر که باعث جلوگیری از حوادثی چون زلزله از عملکرد بهتری همراه باشد و همچنین در استفاده از فناوری جدید که معمولا با استفاده از فناوری نانو در ساخت ورق های کامپوزیت کاربرد دارند و این مورد باعث شده خرید ورق کامپوزیت تولید شده مستحکم و داراس زیبایی منحصر به فردی همراه باشند و در بین مصالح ساختمانی که در ساخت منازل از آن ها استفاده می شود طیف گسترده ای از طرفداران را در خود جای داده است و در سطح کشور به دلیل استفاده زیاد در سطح گسترده در دسترس عموم قرار دارد.

0 0 رای ها
امتیاز
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 کامنت
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حسن پور
حسن پور
10 ماه قبل

لطفا قیمت برای تحویل یک ظرفیت
شهر بجنورد واعلام کنید

نامداری
نامداری
9 ماه قبل

از اینکه میبینم توی کشور خودم همچین شرکت های بزرگ وخوبی برای ارائه محصولات سقف کاذب فعالیت می‌کنند باعث افتخار هست